Google začíná sledovat citace politiků v nové službě Google InQutes. Pokud se podíváte, co politici řekli o AIDS resp. o HIV, tak nabudete dojmu, že ani AIDS ani HIV není moc politické téma. Přestože web běží prakticky měsíc, našel jsem jen dva politiky, kteří se na toto téma vyjádřili – kandidát na prezidenta USA Barack Obama a senátorka Hillary Clinton.

Barack Obama se nechce omezit jen na výchovu k pohlavní zdrženlivosti (i když tu také akcentuje), ale podle něj by se měla dětem dostat i informace o antikoncepčních metodách. Jeho republikánský protikandidát Jon McCain se k témanu AIDS a HIV — alespoň zatím — nevyjádřil.

Hillary Clinton kritizuje neschopnost Ameriky účinně čelit růstu pozitivních případů v minoritních skupinách, kde je incidence onemocnění nejvyšší.

Služba Google InQuotes je zatím ve stádiu experimentu (je označena jako „Google Labs“) a citáty jsou dostupné jen pro dosti malý počet politiků, zatím jen z USA, Kanady, Indie a Velké Británie. Osobně projektu docela fandím a s nadějí budu očeávat, že něco podobného bude běžet i pro české politiky.

Google InQuotes: http://labs.google.com/inquotes/